monitorpolskislowian

Nie chcą mistrzostw na Białorusi
T#335478
Facebook
MareczekX5
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
Administrator 
#1452696 19.05.2013 11:23:09
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/05/19/nie-chca-mistrzostw-na-bialorusi/

Kilkadziesiąt osób demonstrowało w Sztokholmie przeciwko organizacji przez Białoruś mistrzostw świata w hokeju w 2014 roku. Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) nie zajęły się sprawą.

Martin Uggla, pozarządowy bojownik o wolność i demokrację. Pieniądze na działalność uzyskuje ze sprzedaży butelek i puszek.




Podczas pikiety na placu Wallenberga w centrum Sztokholmu przechodnie i turyści mogli zagrać inscenizowany mecz z Aleksandrem Łukaszenką, który jest miłośnikiem gry w hokeja. Przeciwnikom białoruskiego prezydenta zakładano plastikowe kajdanki. W tle powiewały historyczne biało-czerwono-białe flagi Białorusi, nieuznawane przez władze.

- Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie, przyzwalając na organizację tak dużej imprezy, jaką są mistrzostwa świata, legitymizuje i wspiera reżim, w którym codziennie łamane są prawa człowieka – przekonywał Martin Uggla ze szwedzkiej organizacji pozarządowej Oestgruppen.

Przedstawiciele Oestgruppen w piątek bez skutku próbowali rozdawać ulotki o sytuacji na Białorusi obradującym w Sztokholmie delegatom kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Rzecznik IIHF powiedział dziś dziennikarzom, że „kongres nie zajął się sprawą organizacji mistrzostw na Białorusi”. – Nie było dyskusji, nikt nie zadawał pytań. To był temat, który był dyskutowany podczas zeszłorocznego kongresu – dodał rzecznik IIHF Szymon Szemberg.

JD, PAP
http://naszdziennik.pl

Białoruska opozycja demokratyczna stara się, jak może, ale chyba nie starcza im “pozarządowych” dotacji.
Admin



http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mhee



http://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!