NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CIEKAWY TEMAT

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

Ciekawy temat

  
marcus
19.06.2014 11:39:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869153
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAMurarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

To wierszyk polskiego Żyda Juliana Tuwima „Wszyscy dla wszystkich”. Morał z niego jest oczywisty, wszyscy dla wszystkich i dla dobra wspólnego. Jest jednak i drugi, też morał. Niech każdy robi to, co potrafi najlepiej. Ja na ten przykład najlepiej potrafię kłamać. Znam się na tym jak mało kto. Mam nawet stosowny dyplom. I jaki pożytek ze mnie na takim spotkaniu. A tak jak jest, kocham Was platonicznie i wszyscy (z niewielkimi wyjątkami) są szczęśliwi. Co do Poznania, nie ma takiej opcji abym tam jechał; zamiast organizować protesty uważam że należy za niewielkie pieniądze spuścić odpowiednie do wagi bluźnierstwa manto żydowi Merczyńskiemu i po sprawie. Do takiej akcji gotów jestem dopłacić. Jeśli coś pominąłem to mogę jeszcze wyjaśniać.
  
marcus
19.06.2014 13:05:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869210
Od: 2014-5-4
Rzecznik prasowy Koszer Nostra oficjalnie podziękował płemiełowi za współpracę


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
19.06.2014 13:18:42
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869222
Od: 2014-5-4
Spoty, spoty, wyborcze spoty. Stary, ale jary Platformy łObywatelskiej


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


O PRAWDY SŁOWA

Stańmy do walki o prawdy słowa,
Po Wieszczów stronie frontu,
Jak szła do boju pierwsza kadrowa,
O wyzwolenie Narodu!

Kluczem do prawdy jest droga,
Być zjednoczeni w szeregu,
Z wiarą miłości do Boga,
W pokoju ducha bez gniewu.

Miejmy ułańską odwagę,
By móc zwyciężyć w tej walce,
Pokonać kłamstwo i zdradę,
By Naród dziś poznał prawdę.

Zakłamanie rośnie w siłę,
Kiedy bywa powielane,
Prawdą wśród tłumu się staje,
Gdy z urzędu nie ścigane.

Szansa jest co cztery lata,
By pokonać kłamstwo prawdą,
Dla Polaka rada taka,
Koniec z narodową wadą.

Stańmy do walki o prawdy słowa,
Po Wieszczów stronie frontu,
Jak szła do boju pierwsza kadrowa,
O wyzwolenie Narodu!

Jerzy Stanisław Fic
Na 25 maja 2014 r.

Zanim ponowie wybierzesz PO zapoznaj się z faktami!

Afera Rywina to mały pikuś przy aferach z epoki Słońca Peru. L. Rywin nie wziął ani nie dał żadnej łapówki, a za pijany bełkot z A. Michnikiem spędził w więzieniu prawie 2 lata. Za czasów koalicji PO i PSL mamy aferę za aferą:
1) aferę z korupcją posłanki Sawickiej,
2) aferę z inwestorem katarskim i likwidacją polskich stoczni,
3) aferę hazardową z udziałem Mira, Rycha i Zdzicha zamiecioną pod dywan,
4) aferę korupcyjną w Wałbrzychu w trakcie wyborów samorządowych
5) aferę z solą drogową sprzedawaną jako spożywczą
6) aferę z kradzieżą kruszywa podczas budowy autostrad
7) aferę z ekranami akustycznymi podczas budowy autostrad
8) aferę z ubraniami premiera, jego żony i ministra MSZ kupowanymi z pieniędzy PO
9) aferę śmieciową
10) aferę Elewatora,
11) aferę AMBER GOLD,
12) aferę zegarkową Nowaka
13) aferę europosła Protasiewicza z pracą w KGHM,
14) mega aferę informatyczną w MSZ, MSW, GUS, MS…
15 ) aferę z Kolejami Śląskimi
16) aferę lobbingowa Neumanna w służbie zdrowia
17) aferę europosła Raus-Protasiewicza na lotnisku w Niemczech
18) defraudację pieniędzy w Agencji Wywiadu.
A to tylko to co dotarło do opinii publicznej. Czy któraś z tych afer została uczciwie wyjaśniona i rozliczona ?TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
19.06.2014 13:22:59
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869224
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Who I am? Knur czy locha?
Obrazek
  
marcus
19.06.2014 13:31:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869228
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2
Akcja ABW w redakcji "Wprost"
Ostra szarpanina agentów ABW z Latkowskim - zdjęcia
Funkcjonariusze ABW pojawili się w redakcji "Wprost" w środę ok. 20. Jej przeszukanie zleciła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, po tym jak dziennikarze odmówili wydania nagrań, na których utrwalono rozmowy wysokich urzędników państwowych. Według prokuratury nośniki zawierające nagrania rozmów, których ujawnianie dziennikarze "Wprost" rozpoczęli w minioną sobotę, są dowodem przestępstwa dotyczącego nielegalnych podsłuchów. Do funkcjonariuszy ABW dołączyli policjanci.

Agenci starali się przejąć laptop redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, na którym przechowywał on materiały związane z nagraniami rozmów m.in. szefa NBP Marka Belki, ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza.

Latkowski relacjonował na gorąco, że funkcjonariusze ABW użyli wobec niego siły. - Rzuciło się na mnie kilku funkcjonariuszy i robiło swoje. Szarpało mnie, przydusiło - powiedział. Dodał, że dziennikarze tygodnika nie wydali im nośników z nagraniami.

Kilka godzin trwały rozmowy i przepychanki w redakcji "Wprost", zanim funkcjonariusze ABW i prokuratorzy przerwali przeszukanie i opuścili siedzibę tygodnika. "Żądają wydania nośników"

W środę ABW już raz weszła do redakcji tygodnika. Prokuratura chciała, by dziennikarze "dobrowolnie" oddali nośniki, na których zarejestrowano podsłuchane rozmowy czołowych polityków. Redakcja "Wprost" odmówiła.

"Weszło trzech panów z ABW. Żądają wydania nośników" - napisał na Twitterze Michał Majewski, dziennikarz "Wprost". - Weszliśmy do jednej z redakcji - potwierdza ABW. Po kilku godzinach Majewski znów pisze: "ABW wróciło. Większą ekipą". Tajemnica dziennikarska

Redaktor naczelny "Wprost" podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że poinformował funkcjonariuszy ABW, iż przekaże je natychmiast po tym, kiedy sąd uchyli tajemnicę dziennikarską. Dodał, że ABW zrobiła wszystko, by przeszkodzić dziennikarzom "Wprost" w pracy i przygotowaniu kolejnego numeru pisma. Jednocześnie Latkowski zaznaczył, że agentom ABW nie udało się zarekwirować jego laptopa oraz pendrive'a. Stanowisko prokuratury

Na briefingu rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur mówiła, że decyzje o wezwaniu do wydania nagrań i późniejsza decyzja o przeszukaniu w redakcji mają na celu tylko i wyłącznie uzyskanie dowodów w sprawie.

- Nie mamy zamiaru uzyskiwania danych informatorów ani naruszania jakiejkolwiek dziennikarskiej tajemnicy - zapewniła. Mazur przypomniała, że redakcja odmówiła wydania nagrań i po tym prokurator zarządził przeszukanie.

Mazur zaznaczyła, że przepisy dokładnie mówią, jak postępować podczas przeszukania z materiałami, które mogą stanowić tajemnicę dziennikarską i te przepisy stosują funkcjonariusze ABW. "Tu chodzi o istotę mediów"

Przeszukanie obserwowało kilkudziesięciu dziennikarzy - zarówno tych bezpośrednio zaangażowanych z tygodnika "Wprost", jak i z innych mediów, którzy relacjonowali i rejestrowali wydarzenia w redakcji tygodnika.

Latkowski podziękował wszystkim tym, którzy przyszli wieczorem do redakcji, by wesprzeć dziennikarzy tygodnika. - Tu chodzi o istotę mediów, każdego dziennikarza, jakiekolwiek medium. Jest tajemnica dziennikarska i jej bronimy - powiedział.

Kilkunastu dziennikarzy różnych mediów wystosowało list otwarty w obronie "Wprost". Uznali oni, że "nie mogą pozostać obojętni wobec tego brutalnego aktu naruszenia niezależności dziennikarskiej". Przeszukanie w redakcji

W siedzibie "Wprost" pojawili się także m.in. poseł niezrzeszony Przemysław Wipler i Piotr Ikonowicz. Czarna walizka

Funkcjonariusze ABW odstąpili od przeszukania redakcji "Wprost" dopiero po godz. 23 i opuścili jej budynek. Prokuratura w wydanym komunikacie informuje, że odstąpiono od czynności w związku z "eskalacją konfliktu, w szczególności zagrożeniem dla bezpieczeństwa i zdrowia prokuratorów i funkcjonariuszy ABW".

Wskazano też na "brak prawidłowego i realnego zabezpieczenia pracy tychże" przez obecnych na miejscu policjantów. Agenci ABW zostawili na biurku redaktora naczelnego "Wprost" czarną walizkę. Dziennikarze zdecydowali się ją otworzyć. W środku były papiery i pieczątki.

http://wiadomosci.wp.pl/gid,16695920,kat,1342,title,Akcja-ABW-w-redakcji-Wprost,galeria.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  
marcus
19.06.2014 14:49:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869283
Od: 2014-5-4
Mini NATO przeciwko Rosji
Obrazek
Polska, Litwa i Ukraina zdecydowały o utworzeniu wspólnej brygady, o trudnej do wymówienia nazwie LITPOLUKRBRIG. Umowa zostanie podpisana 18 czerwca. Sam pomysł nie jest nowy.

Jeszcze w 2013 roku ogłosił go szef polskiego resortu obrony. Najsilniejszym elementem brygady będzie Polska. Litwa nie posiada własnej armii (! – admin), a ukraińska, sądząc po ostatnich wydarzeniach, jest zdemoralizowana. Według rosyjskich ekspertów, brygada nie stanowi realnego zagrożenia dla Rosji. Jednakże widoczna jest pewna tendencja, która ujawniła się po zaostrzeniu się sytuacji na Ukrainie. Zdaniem ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, jest to „bezprecedensowa” aktywność sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych i NATO w pobliżu rosyjskiej granicy.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie poparł wniosku byłej szefowej ukraińskiego rządu Tymoszenko, o przeprowadzeniu referendum w sprawie wstąpienia do NATO. Tym niemniej, mechanizm przyspieszonego przygotowania do tego procesu, został wprawiony w ruch.

Wspólna brygada to krok w kierunku integracji wojskowej Ukrainy z dwoma państwami NATO, a tym samym, przestawienie się na standardy NATO w zakresie planowania wojskowego i wdrażania odpowiednich decyzji zespołowych. Poinformowano, że ukraiński komponent brygady zostanie rozlokowany na poligonie we Lwowie. Pełniący obowiązki ministra obrony Ukrainy Mychajło Kowal powiedział, że porozumienie „będzie również wypełniać funkcje pokojowe”.

Rozmówca Głosu Rosji, były instruktor wojskowy i dowódca załogi czołgowej Czechosłowackiej Armii Ludowej (Československá lidová armáda), szef Morawsko-Śląskiego Towarzystwa Przyjaciół Federacji Rosyjskiej Karel Šesták, w funkcję pokojową brygady – nie wierzy. Uważa, że utworzenie LITPOLUKRBRIG, podobnie jak wszystkie obecne działania NATO w Europie, skierowane są przeciwko Rosji. W dodatku, powstanie tej brygady zainicjowano całkowicie na innym kontynencie…

Amerykanie nie chcą wykorzystywać swoich żołnierzy, dlatego dają pieniądze na utworzenie takiej jednostki. Wszystko to może się bardzo źle skończyć. Stany Zjednoczone zwiększają swoją obecność wojskową w Europie, tym samym starają się okrążyć Rosję, prowokując prawdziwą wielką wojnę. Oczywiście, sami boją się systemów obronnych, które są w posiadaniu armii rosyjskiej, jak, na przykład, system „Martwa ręka”, który sam przełącza się na tryb gotowości bojowej. To ich w jakiś sposób powstrzymuje…

Co się tyczy utworzenia brygady przez te trzy państwa, oznacza to tylko jedno: Kijów nie ma pieniędzy na nic. Nawet na paliwo dla swoich czołgów i transporterów opancerzonych, które wykorzystuje w operacjach pacyfikacyjnych w okręgach donieckim i ługańskim. Za wszystko płacą Stany Zjednoczone, które do tej pory wydały na ukraiński bałagan 5 miliardów dolarów.

Barack Obama podczas wizyty w Polsce opowiedział się za zwiększeniem obecności NATO w Europie. Tylko kto go właściwie o to prosił? W Republice Czeskiej wiele osób ocenia wydarzenia na Ukrainie na podstawie oficjalnej propagandy. Ja posiadam jeszcze informacje z rosyjskich mediów. Jeśli byłyby one dostępne w Czechach, to zapewne, wiele osób zgodziłoby się ze mną.
http://polish.ruvr.ru

Co jeszcze głupiego i podłego wymyślą jewreje
  
marcus
19.06.2014 14:54:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869284
Od: 2014-5-4
Patriarcha Bartłomiej uczestniczy z papieżem Franciszkiem w bluźnierczej modlitwie imama o zwycięstwo nad niewiernymi

Muzułmański imam w obecności prawosławnego patriarchy Bartłomieja i papieża Franciszka modlił się do Allacha słowami zaczerpniętymi z Koranu o zwycięstwo nad niewiernymi:

„Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!”

Po wstępnych zaprzeczeniach ostatecznie fakt ten potwierdziło Radio Watykańskie.

Wspólną modlitwę zorganizowano w Watykanie na zaproszenie papieża Franciszka. Zaproszenie do uczestniczenia w tej modlitwie przyjął prawosławny patriarcha Bartłomiej. Bluźniercza modlitwa odbyła się dokładnie w święto Zesłania Ducha Świętego.

Jak podało Radio Watykańskie:

Patriarcha Bartłomiej przyjął papieskie zaproszenie i pragnie wziąć udział w tej bezprecedensowej inicjatywie Franciszka, dając jej poparcie tak osobiste, jak i całej wspólnoty prawosławnej, której jest honorowym zwierzchnikiem.

Oto fragment z programu:

Sama modlitwa będzie się dzielić na trzy odrębne części: żydowską, chrześcijańską i muzułmańską. Modlitwa każdej religii ma mieć taką samą strukturę. Będzie się składała z dziękczynienia za stworzenie, prośby o przebaczenie win oraz modlitwy o pokój.

Prawosławni, przebudźcie się!

W waszym imieniu – swoim uczestnictwem – patriarcha Bartłomiej zapewnia o poparciu dla tej bluźnierczej inicjatywy „całej wspólnoty prawosławnej”.

Nasz komentarz:

Chrześcijaństwo XXI wieku wraca do swoich początków: w pierwszych wiekach chrześcijanom zarzucano bezbożność gdyż miast dołączyć swojego Boga do wspólnego pokojowego współistnienia z innymi bogami, odmawiali argumentując, iż tylko ich Bóg jest Bogiem prawdziwym.

Za to świadectwo wiary poniosły męczeńską śmierć tysiące chrześcijan. Dzisiaj w dobie fałszywego ekumenizmu, wmawia się nam abyśmy w imię tego samego pokoju wspólnie wraz z wyznawcami fałszywych religii – islamu i judaizmu – który od czasu odrzucenia Chrystusa stał się religią fałszywą – zanosili wspólną modlitwę do Boga prawdziwego i bogów fałszywych pod pozorem przekonania, iż religie te czczą tego samego boga! Ale jakże mogą czcić tego samego Boga skoro jego obrazy są nie tylko różne ale wręcz sprzeczne!

Źródła:
www.fronda.pl
pl.gloria.tv
gazetawarszawska.com

Czytaj także:
Ekumenizm z poganami

http://prawoslawnikatolicy.plTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
19.06.2014 15:12:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869301
Od: 2014-5-4
A tutaj papież, który dba o o to, abyśmy nie popadli w przesadną czystość doktrynalną i nikogo już nie nawracali, bo to głupie.
Obrazek
lollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonylollollollollollollolpan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielony
  
marcus
19.06.2014 15:15:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869302
Od: 2014-5-4
Co (raczej: kogo) ci przypomina widok znajomy ten?
Obrazek


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
19.06.2014 20:21:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869540
Od: 2014-5-4
Sienkiewicz, a matrioszka* – nielegał*
ObrazekTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


  
marcus
19.06.2014 20:24:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869544
Od: 2014-5-4
A teraz popłacz troche przy kradzionej poezji p.Humer
Humer, Umer – jedna rodzina…

W kulturze chrześcijańskiej nie ma zwyczaju obciążania dzieci grzechami przodków, jednak nie mogę się oprzeć chęci przedstawienia zaskakującego dla mnie przypadku Magdy Umer, znanej artystki, która okazała się być skoligacona z ubeckim rodem Humerów.Na tę zaskakująca dla mnie informację trafiłem zupełnie przypadkowo, czytając o Adamie Humerze, sadyście i dzielnym ubeku, mającym na sumieniu niepoliczone ofiary, którego butną i kpiarską twarz pamiętam z relacji telewizyjnych z procesu w latach 90tych.Po casusie Magdy Umer uderzająca jest dla mnie doszczętnie dobijająca konstatacja,jak nasycone koligacjami ubeckimi sa nasze elity - zarówno polityczne, jak i artystyczne (nie wspominajac o biznesowych). Właściwie nie podlega dyskusji teza, że rok 1989 nie stał się żadną granicą władztwa i wpływów komunistów, co zgodnie co jakiś czas przypominają „prawicowi oszołomi”, wyszydzani przez zainteresowany zachowaniem status quo salon beneficjentów Okrągłego Stołu. To jest niepodważalny fakt, którego medialna omerta michnikowszczyzny, walterowszczyzny i solorzczyzny nie zmieni w żaden sposób.

Nic nie jest takie, jakim wydawało się być w czasie okrągłostołowej euforii!

Utalentowana poetka Agnieszka Osiecka, wyszła za Daniela Passenta, komuszego propagandystę, będącego do dziś dla wielu autorytetem dziennikarskim.Jerzy Urban dorobił się po 90. roku dziesiątków milionów majątku na pluciu we wszystko, co nie jest czerwone. Komunistyczny aparatczyk i aktywista, Aleksander Kwaśniewski, został dwukrotnie Prezydentem RP i pozostaje do dziś ulubieńcem Polaków. Włodzimierz Cimoszewicz, syn ubeckiego kata, pełni rolę politycznego głosu sumienia różowego, niezatapialnego salonu. Henryka Bochniarzprzemalowuje się z partyjnej działaczki w obrzydliwe majętną, naczelną nadwiślańską liberałkę i biznesmenkę. Danuta Hübner zd. Młynarska, polska komisarz w Unii Europejskiej, wywodząca się z rodziny komunistycznych morderców, dorabiająca się milionów euro majątku z kieszeni europejskiego, również polskiego, podatnika, a której życiorys w Wikipedii zaczyna się w 1970 roku.Monika Olejnik, córka wysokiego oficera peerelowskiego MSW, zatrudniająca się w radiowej Trójce w czasie, gdy w proteście przeciwko poczynaniom komunistów w stanie wojennym odchodzili z niej wszyscy uczciwi ludzie. Obecna Pierwsza Dama, Anna Komorowska, co do której rodziców istnieją poważne przesłanki, że pracowali dla powojennych stalinowskich służb bezpieczeństwa. Czesław Kiszczak, „człek honoru” i oficer Informacji Wojskowej, którego młodzieńcza biografia dzielnego egzekutora żołnierzy polskiego państwa podziemnego jest skrzętnie ukrywana przez Michnika i ferajnę. Jaruzelski Wojciech, prawdopodobna enkawudowska matrioszka, z honorami przyjmowany jako nestor polskiej polityki przez obecnego rezydenta w Pałacu Prezydenckim – Bronisława Komorowskiego.

Dziesiątki, setki, tysiące i dziesiątki tysięcy przeróżnych komunistycznych – lub wyrosłych z komunistycznego pnia – świń, sytych, wykształconych i otłuszczonych peerelowskim luksusem zza żółtych firanek, zajmujących dzięki, jak się okazuje, największemu oszustwu w polskich dziejach najnowszych, najwyższe stanowiska w polityce. Usadowionych w biznesie lub wykorzystujących skutecznie i z sukcesem swoje niezaprzeczalne czasem talenty artystyczne czy kulturalne. Okupujących rektoraty i dziekanaty polskich uczelni, dobrze płatne stołki w administracji państwowej. Wykorzystujących każdą najmniejszą możliwość przekazania swego władztwa, wpływów i majątku swoim dzieciom wedle jakże zaciekle zwalczanej przez ich bolszewickich przodków zasady dziedziczenia tytułów szlacheckich.

Naprzeciw nich stoją miliony zwykłych Polaków, szarpiących się każdego dnia z syfiarską, medialnie lukrowaną i kolorowaną kolejnymi centrami handlowymi, postkomunistyczną rzeczywistością, dziadujących na wieczny kredyt, intuicyjnie i z beznadziejnym przygnębieniem wyczuwających, gdzie ich miejsce w drabinie społecznej. Polaków en masse uczonych niezliczonymi przykładami, że aby się wybić i awansować, trzeba się skurwić i ześwinić.

Oto co znalazłem w komentarzach na blogu Magdy Umer (pisownia oryginalna):

„(…) Magda Umer nie jest córką Adama Humera tylko jego bratanicą. Ojciec pani Magdy Umer to brat rodzony Adama Humera (Edward), obydwaj przed II wojną należeli do komunistycznych partii Polski i Ukrainy, które miały na swoich sumieniach zamachy terrorystyczne na pracownikach urzędów państwowych i administracji państwowej II RP oraz na żołnierzach oficerach Wojska Polskiego, należał również do niemieckiej organizacji (Adam Humer) „Funk” oraz do ukraińskiej partii komunistycznej. Ojciec pani Magdy Umer był funkcjonariuszem informacji wojskowej we wojsku ludowym, on również miał na swoim sumieniu życie wielu Polaków, tak jak jego brat zwyrodnialec, który sam katował Polaków w czasie przesłuchań. Ich ojciec Wincenty Humer został zabity z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego po wojnie za to co robił przed wojną, a przede wszystkim za to co robił po wojnie – z ramienia PPR-u przeprowadzał w tamtych rejonach gdzie cała ta rodzinka mieszkała reformę rolną. Wyrok wykonano na nim w dniu 31 maja 1946 r. został zabity w Kmiczynie. To samo dotyczyło Adama Humera i Edwarda (H)Umera jego rodzonego brata, na których były również wydane wyroki śmierci przez PPP tylko nie zdążono ich wykonać, a to wszystko działo się w okolicach Tomaszowa Lubelskiego ich dwie siostry też uciekły z okolic Tomaszowa Lubelskiego, były propagandzistkami PPR-u na tamtych terenach. Niezła cała rodzinka.

Problem polega na tym, że pani Magda Umer we wszystkich swoich oświadczeniach na ten temat, oznajmiała że nie miała nic wspólnego z ubecją/esbecją ani z samym Adamem Humerem co jest oczywiście haniebnym kłamstwem. Pani Magda należała do Krzywego Koła, była uczennicą licem im. Gottwalda, do którego w tamtych czasach mogli uczęszczać tylko dzieci, ubeków i partyjniaków, nikt inny.

Natomiast pan Edward (H)Umer za swoje zbrodnie nie poniósł żadnej kary, (…) sam Adam Humer dostał za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim siedem lat więzienia, to jedyny komunistyczny zbrodniarz, który tak naprawdę poniósł jakąkolwiek karę w Polsce po 1989 roku za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim zaraz po wojnie, być może z tego powodu, że nie miał korzeni żydowskich. Humerowie mieli pochodzenie niemieckie, mieli tylko żony żydówki stąd może ten wyrok dla niego, zresztą w połowie odsiadki został wypuszczony z więzienia z powodu złego stanu zdrowia. Nigdy za swoje zbrodnie Adam Humer nikogo nie przeprosił i nie wyraził za to swojej skruchy. To samo dotyczy Magdy Umer, która nigdy nie przeprosiła Polaków za to co robił jej ojciec oraz jej stryj.

Polecam film o Adamie Humerze, do którego pani Magda Umer robi się coraz bardziej podobna fizycznie; w tym filmie są urywki procesu nad Adamem Humerem i zeznania świadków o tym co wyprawiał Adam Humer, m. in. Stanisława Skalskiego, który był katowany przez tego zwyrodnialca w czasie przesłuchań w więzieniu mokotowskim:

http://www.youtube.com/watch?v=u4v-l4PNro0 .”

Cóż więcej dodać?

Przypadek?

http://misqot.nowyekran.pl/post/13806,humer-umer-jedna-rodzina

http://www.alija.4me.pl/pdf/DRUGI_LIST_OTWARTY_DO_JANA_TOMASZA_GROSSA.pdf
  
marcus
19.06.2014 20:28:28
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869546
Od: 2014-5-4
Tusk stracił rozum, czy jakiegoś możnego protektora?
Obrazek
Przepraszam ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę bronić kretyna Tuska, choć od zawsze walę w tego żydoszwaba jak w bęben, no i proszę: nie ten piłkarzyna Tusk nie stracił rozumu (przecież on podwórkowiec go nigdy nie miał i mieć go już na starość nie będzie, zgodnie z przysłowiem: czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał/pojmował) i nie robi niczego od kilku dni co miałoby go pozbawić władzy. To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony.


Tusk stracił rozum, czy jakiegoś możnego protektora?Od kilku dni szef rządu robi wszystko, aby bardzo szybko pozbawić się władzy http://wpolityce.pl/polityka/201336-tusk-stracil-rozum-czy-jakiegos-moznego-protektora-od-kilku-dni-szef-rzadu-robi-wszystko-aby-bardzo-szybko-pozbawic-sie-wladzy

Ps. Przepraszam ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę bronić kretyna Tuska, choć od zawsze walę w tego żydoszwaba jak w bęben, no i proszę: nie ten piłkarzyna Tusk nie stracił rozumu (przecież on podwórkowiec go nigdy nie miał i mieć go już na starość nie będzie, zgodnie z przysłowiem: czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał/pojmował) i nie robi niczego od kilku dni co miałoby go pozbawić władzy. To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony.

A autor tego newsa też naiwnie wierzy, że redaktor Wprost własną piersią bronił laptopa na którym niby coś było, a ABW poczekała na zlot dziennikarzy i kamer żeby w ich obecności pokazać swoja nieudolność i łamanie prawa. Autor naprawdę w to wierzy?

Powtórzę, z pałacowego żyrandola spuszczono sznur z pętlą, a tw. Sokrotka Monika dziś jako posłanniczka przyniosła mu “zdechłą rybę” na śniadanie, a strażnik żyrandola odpalił cygaro i przepił drogim trunkiem… Służby rozdają nowe karty, bo stare się zużyły.

To nie zasługa opozycji i fasadowej “demokracji”. To porażka demokracji tej prawdziwej i zarazem opozycji, że to nie oni odwołają Tuska tylko ci co tego kretyna i trampkarzynę “nic nie mogę “namaścili/na piedestał wystawili. Czas zacząć się o naszą Polaków i Polski naprawdę bać a nie triumfować. Tuskowi chodzi właśnie o to by pozbyć się premierostwa i te wszystkie ostatnie sprawy potwierdzają tylko to, że sprawy są reżyserowane aby mógł on odejść suchą nogą i bez odpowiedzialności. Kraj stoi nad przepaścią rola jaką dostał Tusk od swych mocodawców została wykonana reszta si nie liczy…

Łupaszka

z forum Wirtualnej Polonii
  
marcus
19.06.2014 23:43:10
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869684
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
19.06.2014 23:45:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869687
Od: 2014-5-4
Korwin-Mikke o Annie Grodzkiej: Jest dla mnie symbolem czegoś obrzydliwego
Obrazek
Janusz Korwin-Mikke nie odpuszcza.Tym razem na drodze prezesa Kongresu Nowej Prawicy stanął Wincenty Elsner, poseł Twojego Ruchu kierowanego przez Janusza Palikota. Tematem rozmowy – obecność krzyża w Sejmie iwerdykt sądu, który uznał, że święty znak chrześcijan nie narusza dóbr osobistych.

Korwin-Mikke argumentował:

Powiedzmy, że ja jutro założę Kościół i symbolem religijnym będzie krzesło. Czy Pan każe wynieść wszystkie krzesła z Sejmu?

- pytał w swoim stylu prezes Kongresu Nowej Prawicy.

Rozmowa z tematu krzyża szybko przeszła jednak na sprawę praw mniejszości, których za wszelką cenę bronił poseł Palikota. W taki też sposób tłumaczył swój sprzeciw – argumentując, że niektórym z posłów może przeszkadzać krzyć. Korwin-Mikke wówczas nie wytrzymał:

Mnie przeszkadza w Sejmie pan Krzysztof Bęgowski, który bezczelnie wyłudził miejsce w Sejmie, udając kobietę. Gdyby chciał występować w zawodach pływackich jako kobieta, to musiałby przejść test DNA. Czy on przeszedł taki test? (…) Dla mnie pan Bęgowski przebrany za kobietę jest symbolem czegoś obrzydliwego, a mimo to go toleruję. To uzurpator. Jeżeli wieloryb nazwie się człowiekiem, to nie będziemy go nazywać człowiekiem

- pytał Korwin-Mikke.

I dodawał:

Może pan drgawek dostaje na widok krzyża. Może panu piana leci z ust, gdy pan widzi krzyż. Możliwe, takie rzeczy się zdarzały. To się nazywa fachowo opętanie w języku egzorcystów!

lw, „Superstacja”

http://wpolityce.pl/artykuly/69174-korwin-mikke-o-annie-grodzkiej-begowski-bezczelnie-wyludzil-miejsce-w-sejmie-udajac-kobiete-jest-dla-mnie-symbolem-czegos-obrzydliwego
  
marcus
19.06.2014 23:46:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869688
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


  
marcus
19.06.2014 23:48:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1869689
Od: 2014-5-4
Korwin o Grockiej: „Bęgowski bezczelnie wyłudził miejsce w Sejmie, udając kobietę.”
Korwin-Mikke szokuje w sieci. Anna Grodzka: popłakałam się- Popłakałam się. Mam dość. Czuję się sponiewierana przez tego człowieka – mówi Onetowi posłanka Anna Grodzka (Ruch Palikota). Powodem był wczorajszy wpis pod tytułem „O poślęciu nazwiskiem »Grodzkie«”, który Janusz Korwin-Mikke zamieścił na swoim blogu.

Janusz Korwin-Mikke, Fot. Marcin Olejniczak / Agencja Gazeta
Janusz Korwin-Mikke, Fot. Marcin Olejniczak / Agencja Gazeta

„Zrobiła się drobna afera bo na blogu na Nowym Ekranie napisałem coś o »Grodzkiem«” – skomentował wieczorem sam Korwin-Mikke zamieszanie, jakie pojawiło się po zamieszczeniu przez niego kontrowersyjnego wpisu na temat posłanki Ruchu Palikota.

Gorąca dyskusja trwa także na forum. „Brawo JKM!!!! Jedyny napisał prawdę o tym dziwadle zwanym Anna Grodzka” – napisał użytkownik „xyz”. „JKM to zwyczajny nieokrzesany cham” – ripostuje z kolei „JP”.

„Przypomniało mi sie Życie Briana i „Lorretta”, tylko patrzeć jak pytona tez dopadnie polityczna poprawność. JKM powiedział to, co myśli większość, a boi sie powiedzieć. A będzie jeszcze lepiej. Polityczna poprawność zabija nasza cywilizacje” – to z kolei inna opinia z forum zamieszczona przez osobą podpisującą się jako „prz mks”.

„Prowokacja Mikkego żeby się lansować w mediach mam propozycje zapomnijmy o tym człowieku !!!!” – ocenił „Kow4lski”.

Przeczytaj najnowszy wpis na blogu Janusza Korwin-Mikkego w Onecie

Janusz Korwin-Mikke (JKM) napisał wcześniej w internecie, że „gdyby p. Krzysztof Grodzki zmienił był płeć po cichu (jak to był zrobił – w Bangkoku) i nikomu nic nie mówiąc startował do Sejmu i został wybrany – nie byłoby problemu”. – Problem nie w tym, że ją zmienił – tylko w tym, że Grodzkie o tym rozgłośnie informowało i weszło do Sejmu jako dziwadło. Nie dlatego, że zna się na polityce – lecz dlatego, że jest dziwadłem – napisał. I dodał, że „czuje nieswojo na widok takiego dziwadła”. Prawicowy polityk szokuje też stwierdzeniami, że „są ludzie, którzy zwymiotowaliby, gdyby dotknęło ich Grodzkie”.

„Myślałam, że jestem już odporna”

O tym, jak bardzo Annę Grodzką zabolały słowa Korwina-Mikkego, napisała ona sama na Facebooku: – Myślałam, że jestem już odporna, ale chyba ktoś tu przekroczył wszelkie granice. Pod wpisem szybko rozgorzała dyskusja, bardzo krytyczna wobec szefa Kongres Nowej Prawicy. Solidaryzując się z Anną Grodzką internauci zaczęli krytykować prawicowego polityka także na forum pod kontrowersyjnym wpisem.

- Starałem się. Po to opublikował ten wpis, aby było zamieszanie – komentuje w rozmowie z Onetem Korwin-Mikke.

Jak mówi Onetowi Anna Grodzka, od dawna przyzwyczajona jest do brutalnych ataków, ale ten był jednak wyjątkowo dotkliwy. Oceniając Janusza Korwina-Mikke stwierdza, że nie szanuje on tożsamości człowieka. – Zabolało mnie to bardzo – dodaje, mówiąc o słowach JKM.

Pytana przez Onet o to, czy podejmie jakieś kroki prawne wobec prawicowego polityka, odpowiada, że na razie tego nie planuje i nie zastanawiała się nawet nad tym. A podsumowując całą sytuację Anna Grodzka podkreśla, że w Polsce nie ma prawa, które w sposób dostateczny chroniłoby ludzką godność, kiedy ta naruszana jest w mediach. – Nie ma ustawy o mowie nienawiści – zauważa, zwracając uwagę na fakt, że Ruch Palikota i SLD złożyły niedawno projekt odpowiedniej ustawy.

JKM pytamy o ewentualność wystosowania przeciwko niemu pozwu. – A proszę bardzo. Jeśli ktoś się domaga usunięcia krzyża, to można się też domagać usunięcia Grodzkiej – mówi Korwin-Mikke.

JKM ma „horyzonty dorożkarskiej szkapy”

Ostra dyskusja rozgorzała nie tylko na Facebooku na profilu Anny Grodzkiej, ale i na blogu JKM.

- Już wiem, dlaczego pan Korwin-Mikke przypomina mi konia. I nie chodzi tu tylko o wygląd, bo na to jak wygląda pan Mikke nie ma oczywiście wpływu, ale o horyzonty dorożkarskiej szkapy z oczami zasłoniętymi okularami. Mam wrażenie, że to prostackie chamstwo ma przykryć lęk tego małego, zacofanego człowieczka przed światem wolnych ludzi – to tylko jeden z takich głosów. Albo inny: – Mikke od bardzo wielu lat znajduje się w niebycie politycznym, rozpaczliwie próbuje odzyskać popularność, ale jego czas się skończył i jak widzę nie może się z tym pogodzić.

Inni jednak składają JKM podziękowania za napisanie takiej „perełki”. – Pan Korwin-Mikke od czasu do czasu daje takie cuda. Nie wygląda na to, żeby się wysilał pisząc je, to chyba powstaje jak poezja. Wkładam do mego archiwum. Tak sie powinno pisać po polsku!

Anna Grodzka jest posłanką po raz pierwszy – zdobyła mandat w konserwatywnym Krakowie. Janusz Korwin-Mikke był posłem od 1991 do 1993 r. Potem wielokrotnie kandydował na posła i prezydenta, ale bez powodzenia.

Autor: Jacek Gądek

Źródło: Onet http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-mikke-szokuje-w-sieci-anna-grodzka-poplakal,1,5190782,wiadomosc.html

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Obrazek
  
marcus
20.06.2014 22:03:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1870305
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
21.06.2014 18:45:20
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1870800
Od: 2014-5-4
Wolnoamerykanka przy urnach
Dobrze się stało, że Borys Wrzesnewsky zdołał na drodze sądowej wykazać, że Elections Canada powinna lepiej pilnować głosowania, i podważył mandat poselski Teda Opitza, z którym przegrał w minionych wyborach na 26 głosów.

Dobrze się stało, ponieważ jedną z najważniejszych rękojmi demokracji jest obyczaj – nie da się wszystkiego ująć w prawie i zabezpieczyć ustawą – a niestety obyczaj eleganckiej brytyjskiej tradycji parlamentarnej powoli ustępuje w Kanadzie zwyczajom „demokratycznym” przywożonym przez nowych imigrantów z państw Trzeciego Świata, gdzie do rzeczy oczywistych należy kupowanie głosów czy wolnoamerykanka przy urnach. Ważne jest więc, abyśmy podczas wyborów bardziej pilnowali się przed złodziejami. Takie czasy. Ważne jest również, abyśmy patrzyli na ręce tym, co wybory organizują i liczą głosy, ponieważ w takich miastach, jak Mississauga, są to bardzo często ludzie, którzy dopiero co przyjechali i ich wyobrażenie o uczciwości wyborczej zostało ukształtowane w innych uwarunkowaniach – że tak powiem eufemistycznie i po marksistowsku.

Tak więc jest rzeczą ogólnie bardzo ważną, aby wszyscy uczestnicy procesu politycznego podchodzili z większą uwagą do przebiegu i procedur głosowania. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z kampanią samego Teda Opitza, człowieka, z którego wygranej wszyscy się cieszyliśmy – choć w moim przypadku była to radość gorzka. Dlaczego? Bo wydaje mi się, że kochana Partia Konserwatywna wykorzystała tu nasze środowisko, wbrew polonijnemu interesowi.

W interesie polonijnym było bowiem, aby w Izbie Gmin znaleźli się i p. Lizoń, i p. Opitz, i… p. Wrzesnewskyj. Borys Wrzesnewskyj przez wiele lat posłowania dał się poznać jako człowiek przychylny Polakom i sprawie polskiej, a na dodatek poseł uczciwy i nie chodzący na pasku własnej partii. Partia Konserwatywna wystawiła p. Teda Opitza w okręgu Etobicoke Centre po to, by odebrać polskie głosy Wrzesnewsky’emu i przerzucić na Opitza, który przecież jeszcze nie tak dawno kandydował w południowej Mississaudze. Wrzesnewskyj był z Partii Liberalnej, Opitz z Konserwatywnej, konserwatyści za wszelką cenę chcieli uzyskać większość w Izbie Gmin i ja to rozumiem. Z drugiej strony, dlaczego polskim kosztem?

Wrzesnewskyj był posłem, który dawno temu podpadł pewnemu pamiętliwemu lobby, kiedy to na czele delegacji kanadyjskiego parlamentu wraz z Marią Mourani Bloc Quebecois oraz Peggy Nash z NDP, pojechał w 2006 roku do bombardowanego przez Izrael Libanu, no i powiedział, że to co zobaczył (chodziło o bombardowane osiedla mieszkaniowe), to zbrodnia wojenna. Dodał ponadto, że Kanada, jeśli pragnie pokoju, powinna rozmawiać również z drugą stroną, czyli z Hezbollahem. Jak się można było domyślać, na słowa te podniósł się wówczas taki raban, że trudno było rozpoznać pojedyncze głosy. Jason Kenney, dzisiejszy minister imigracji, oskarżył Wrzesnewsky’ego o popieranie terrorystów i straszliwie „skrzyczał”. Tak więc przy okazji wyborczego „marszu ku większości”, można było w 2011 roku utrącić człowieka, który podpadł – co zawsze jest dobrym przykładem.

Borys Wrzesnewskyj, którego rodzina ma znaczną domieszkę polskiej krwi, jest człowiekiem finansowo niezależnym, właścicielem znanej piekarni Future Bakery, a także wytwórni serów i przetworów mlecznych MC (Maslo Sojuz); człowiekiem starannie wykształconym, któremu posłowanie obiadu na stół nie kładzie, ale który postanowił w Ottawie powalczyć jeszcze o ten kraj. Bardzo mi się podobało, kiedy ofiarowując kwotę 30 tys. dolarów na katedrę języka polskiego na Uniwersytecie Torontońskim Borys Wrzesnewskyj powiedział, że każde dziecko imigranta powinno mówić dwoma językami urzędowymi – angielskim i francuskim oraz językiem kraju pochodzenia. Bo w dzisiejszym globalizującym się świecie jest to przepustka do sukcesu i wielkie ułatwienie życiowego startu. Kanada ma olbrzymi potencjał, nasze dzieci mają olbrzymi potencjał, trzeba tylko odrobinę powalczyć w świecie.

Tak więc sprawa liczenia głosów w okręgu Etobicoke Centre zapewne trafi do Sądu Najwyższego, który coś tam salomonowego postanowi. Ważne jednak, abyśmy się wszyscy zastanowili, co zrobić, żeby zachować naszą tradycję i poszanowanie procesu demokratycznego i aby zabezpieczyć urny przed manipulacją.

Sam byłem świadkiem różnych dziwnych przypadków, kiedy to np. urzędnik w lokalu wyborczym w języku syngaleskim pouczał zdezorientowaną kobietę, co i jak. Czy pouczał tylko, jak głosować, czy też mówił również, na kogo głosować? Bóg jeden wie. Na mój gust w lokalu wyborczym powinno się rozmawiać wyłącznie w języku urzędowym, którego znajomość jest przecież warunkiem sine qua non uzyskania obywatelstwa kanadyjskiego. W moim lokalu głosowali też analfabeci. Czy analfabeci powinni uczestniczyć w życiu politycznym, skoro nie są w stanie uczestniczyć w debacie publicznej?

Jest co porządkować, jest co poprawiać, o ile ta demokracja ma jeszcze mieć jakiekolwiek znaczenie.

Andrzej Kumor, Mississauga

http://www.goniec.net
  
marcus
21.06.2014 18:47:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1870802
Od: 2014-5-4
Czyja świnia?
17 czerwca już minął, a dotąd nie wiemy do kogo należy świnia. Dokładniej kto komu ma ją sprzedawać. Nadal nie ma jasnej kwestii na temat ukraińskiego embarga na polską wieprzowinę.
W czym winne świnie? Dokładnie niewiadomo. A polscy politycy? Rzecz nieznana. Ale jeszce bardziej niejasnym jest fakt gdy ministrowie powtarzają, że „ukraińskie embargo jest niezrozumiałe”. Gdzie w tym wypadku rozum?Ale cóż winić rząd ukraiński? Przecież to poprzedni tyran – prezydent nałożył embargo. Z którego obecny demokratyczny i europejski rząd nie ma zamiaru rezygnować. I nie ważne, że mogłoby to obniżyć cenę dla zwykłego obywatela Ukrainy na mięso. Bo po co komu mięso kiedy idzie „walka” o wolność w tym kraju?
Polska jest na tyle zasłużonym krajem, że dostała embargo już w 4 państwach. Może nie popierała demokracji w Rosji, na Białorusi czy też w Chinach? Ale co to dało, skoro, tak czy siak Polska mierzy , a embargo się należy. Coż to jest dla polskiej gospodarki 10 mln straty na dzień? Toć kraj bogaty i urodzajny. Nie ma znaczenia, że pogłowie świń nie było tak małe od 50 lat, czyli od głębokich czasów PRL. Ok. 280 firm działających na polskim rynku same sobie poradzą. Bo nie ma to jak ogólna strata, przyszłe bezrobocie i zmywak np. w Anglii. Przynajmniej obejdzie się bez świń. Już nie ważnbe przez kogo podłożonych…
I jeszcze jeden szczegół – Rosja, Ukraina i Białoruś to kraje, w których właśnie rozprzestrzenia się afyrkański pomór świń, czyżby swój do swego po swoje? A ASF w tym czasie wcale nie jest groźna dla ludzi. No i tu jak zawsze biedna Ukraina – znieść embrgo dla Polski za co dostać zakaz importu tego mięsa do Rosji czy zrobić rewers? Pytanie brzmi – co bardziej się opłaca? Wszak wsparcie UE nie jest tak mocne jak Putina z którym obecnie trwa wojna na wschodzie.
Mała świnia, duża świnia się embargu nie uchyla.
Jak namierzy je europa – będzie to totalna wtopa.
Ale dla polskiego błazna atmosfera to przyjazna,
wszak przed szereg się wychyli i znów śmiechem świat umili.
Widząc co się dzieje i wychodząc z realiów politycznych – pomagajmy nadal, pomagajmy wszystkim. Może coś nam za to przybędzie? Być może kolejne embargo? Bo na co innego Polska rozliczać nie może. A być może już do tego przyzwyczailiśmy się? Tu mamy demokrację w całym swoim kolorycie. I założenie „jak Kuba Bogu” tu nie działa. Tu nie działają żadne prawa polityki w związku z jej ogólną linią, ekonomiki bo takiej brak, no i zdrowego rozsądku bo rozum gdzieś się zapodział. Wniosek taki:
Chrońmy przed pomorem świnie, a Polaków część niech ginie… wesoły
Maria Pyż

Woda z mózgu…
Wprawia się w tym ministerstwo spraw zagranicznych wprawnie jak nigdy dotąd. Zapowiedź o utworzeniu TV Polska dla Polonii przez min. Sikorskiego to bardzo trafna rzecz. Szczególnie, że obywatel na „zielonej wyspie” nie będzie mógł zobaczyć jak robi się ludziom wodę z mózgu poza granicami Polski. Wystarczy, że kanał nie będzie dostepny w kraju. Dobra, wszyscy się zgodzą że kanał Polonia jest martwy a większośc o nim wogóle nie słyszała i dawno go trzeba zastąpić czymś w miarę oglądalnym. Ale 90 mln na nową telewizję to globalnba przesada. Tym bardziej, że ma to być „kanał bez zagrożenia wewnętrzną konkurencją”. I ma promować Polskę. Chyba faktami z tvn i serialami z tvp.
I jeszcze jedno. Zapowiedź o nowym kanale podała GW. Co to będzie za kanał? Nie wiemy. Być może rolę przewodniczącego dostanie Michnik? Czy to kolejna afera MSZ? Po usunięciu Ciska jako rzekomo majwiększego ministra MSZowskich przekrętów kto przejmie tą rolę? Czy min Sikorski zechce wziąć ciężar winy na siebie? Raczej wątpię. A nowa telewizja to kolejny rozdział afer różnego rodzaju. Zamknietych w kuluarach z każdej strony.
Jak pokazać za granicą to, czego nikt nie chce obejrzeć w kraju i jeszcze zrobić tak, aby nikt o tym w kraju nie wiedział? Gratuluję pomysłu!
Czy od tego właśnie stworzono komisję z 40 osób w MSZ dla przyznania dotacji od rządu polskiego na potrzeby mediów polonijnych? Pomysł rewelacyjny. I to z naszych podatków. Być może będzie się tam prezentował Bauman jako naukowiec naszych czasów? Czy może Aleksandra Jasińska – Kania która przybliży nam sylwetkę swojego ojca Bieruta? I też nie obejdzie się bez towarzysza „Bolka”. Do tych szacownych ludzi brakuje tylko jednego – Polski.
Aby zająć się promocją swojego kraju nie trzeba być geniuszem. Wystarczy stołek w ministerstwie…
Maria Pyż, Lwów
  
marcus
21.06.2014 19:36:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1870831
Od: 2014-5-4
Nadal mamy się cieszyć?
Ajajajajajajaj! Nie minęły nawet dwa tygodnie od dnia, w którym na rozkaz pana prezydenta Komorowskiego „cała Polska” musiała ćwierkać z radości z powodu 25. rocznicy „odzyskania wolności”, to znaczy – dogadania się generała Czesława Kiszczaka z gronem swoich konfidentów w sprawie podziału władzy NAD Narodem Polskim – a oto z ust Umiłowanego Przywódcy w postaci ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dowiedzieliśmy się, że państwo polskie istnieje „tylko teoretycznie”.

Tę przenikliwą diagnozę pan minister Sienkiewicz przedstawił podczas rozmowy podsłuchanej w restauracji „Pod Pluskwami”, kiedy to podżegał pana prezesa NBP Marka Belkę do złamania art. 220 ust. 2 Konstytucji zakazującego finansowania deficytu budżetowego dodrukowywaniem pieniędzy.

Te podsłuchy musieli przeprowadzić pierwszorzędni fachowcy, bo nagranych zostało co najmniej 900 godzin, co musiało trwać całymi miesiącami, jeśli nie latami – a tubylcza bezpieka niczego nie zauważyła. Można to skomentować chyba tylko słowami pana Zagłoby do Bohuna: „Listy tobie wozić, panny porywać, ale z rycerzem – dudy w miech!”.

Ale jakże ma być inaczej, skoro te wszystkie „służby” to synekury dla marnotrawnych synów założycieli ubeckich dynastii, co to kiedyś samego jeszcze znali Stalina, a w przeddzień transformacji ustrojowej poprzewerbowywali się do rozmaitych państw poważnych w nadziei, że w zamian za frymarczenie polskimi interesami państwowymi będą mogli nadal pasożytować na Polsce i jej obywatelach?

Oczywiście niezależna prokuratura wszczęła energiczne śledztwo, posyłając abewiaków do redakcji „Wprost”, żeby skonfiskowali wszystkie „nośniki”, ale przekonanie, że owe „nośniki” są w siedzibie redakcji, wydaje się naiwne.

Wprawdzie są już pierwsze ofiary w postaci zatrzymanego menedżera restauracji „Pod Pluskwami”, a na pewno będą następne w postaci kelnerów i pomywaczy, bo zarówno ABW, jak i niezależna prokuratura jakieś sukcesy muszą mieć.

Warto w tym momencie przypomnieć rozporządzenie Włodzimierza Putina z 20 maja 2013 roku, w którym rosyjski prezydent nakazał tamtejszej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa nawiązanie współpracy z tubylczą Służbą Kontrwywiadu Wojskowego, która razem ze Służbą Wywiadu Wojskowego wypączkowała ze „zlikwidowanych” Wojskowych Służb Informacyjnych. Ze strony SKW jej szef, pan generał Janusz Nosek współpracę z FSB nawiązał zaraz po katastrofie smoleńskiej, a więc jeszcze w roku 2010. Jak pamiętamy, we wrześniu ubiegłego roku pan generał został usunięty ze swej funkcji – jak mówiono w kołach wojskowych: „chwytem za nosek” – w związku z konfliktem z wiceministrem obrony generałem Waldemarem Skrzypczakiem.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie można wykluczyć, że te co najmniej 900 godzin nagrań może stanowić pierwsze poważne ostrzeżenie ze strony zimnego rosyjskiego czekisty Włodzimierza Putina, który za pomocą tej aluzji niejako potwierdza diagnozę pana ministra Bartłomieja Sienkiewicza, że państwo polskie istnieje „tylko teoretycznie”, a nasi Umiłowani Przywódcy są u niego na widelcu.

No dobrze, ale w takim razie z czego na polecenie pana prezydenta Bronisława Komorowskiego niedawno mieliśmy się tak cieszyć? Pan minister Sienkiewicz swoją diagnozę przedstawił w lipcu 2013 roku, podczas gdy pan prezydent myślał, że państwo polskie istnieje jak gdyby nigdy nic jeszcze dziesięć dni temu!

Bardzo możliwe, że pan prezydent Komorowski jeszcze i dzisiaj myśli, że państwo polskie nadal istnieje, ale – powiedzmy sobie szczerze – co właściwie ma myśleć, skoro uważa się za prezydenta?

http://naszdziennik.pl
  
Electra14.05.2021 22:51:17
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CIEKAWY TEMAT

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny